Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

Ιωνικός: Έκλεψε (τη νίκη) στην Αρχαία Ολυμπία

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΜΕ 81-47 .Ενθουσίασε ο Ιωνικός ΑΣ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιονίκη με το επιβλητικό σκορ 81-47 (46-24) Οι 1.000 περίπου θεατές που κατέκλισαν κάθε γωνιά του κλειστού σταδίου χειροκρότησαν τον Ιωνικό ΑΣ για την απόδοση τους σε άμυνα και επίθεση .Σκόρερ τη ομάδας του Σπύρου Σταθούλη οι Τσακιρίδης 18(3)Γραμματικός 21(3) Χριστόδουλος 15π 10ρ,Μαυραγάνης 11 (3) .Όλα παραμένουν πλέον ..ανοικτά για την άνοδο του Ιωνικού ΑΣ στην
Β Εθνική κατηγορία .
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ
Την 5η θέση κατέκτησαν οι Έφηβοι στο πρωτάθλημα τους με απολογισμό 27 βαθμούς , 9 νίκες , 9 ήττες , 918-938 πόντους .
Αξίζει να σημειωθεί ότι 4 παίκτες της Εφηβικής ομάδας συμμετέχουν ενεργά στις υποχρεώσεις της Ανδρικής ομάδας
Προπονητής ο Μιχάλης Σοφιανός πτυχιούχος ΤΕΦΑ με ειδικότητα το Μπάσκετ.
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ
ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΗΡΕ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ
Υπέροχος ο Ιωνικός με πολύ δυνατό μπλοκ και οργανωμένη επίθεση πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη επί του Πανιωνίου με 3-0σετ (25-21,25-20,25-22)
Μετά και από αυτή την νίκη η ομάδα μας ισοβάθμησε στην 2η θέση με την ΑΕΚ με ένα αγώνα λιγότερο και ένα βαθμό διαφορά από τον πρωτοπόρο Εθνικό Πειραιά .Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ιωνικός προβάλει σαν το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο στην Α2 που ανεβαίνουν  οι 5 πρώτες ομάδες .
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ .ΑΕ ΒΥΡΩΝΑ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 ΣΕΤ (26-28,21-25,15-25) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΟΧΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ .Θαυμάσιες οι Γυναίκες μας με ψυχή, δύναμη και οργάνωση ,πέτυχαν πολύ μεγάλη νίκη μέσα στην δύσκολη έδρα του Βύρωνα με 0-3 σετ .Το πάθος που έδειξαν οι Γυναίκες σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κατέκτησαν  την πολύ μεγάλη νίκη και την εδραίωση της 3ης θέσης με απόσταση …αναπνοής από την 1η προνομιούχο .

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 30-23. Οι << πιτσιρικάδες >> μας δεν άντεξαν στην πίεση της πολύπειρης ομάδας του Παραδείσου και ηττήθηκαν στο τέλος με 30-23 .Το ευρύ σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο τρίλεπτο .Η ομάδα του Ιωνικού για 57΄κοντράρισε στα ίσα την 2η ο μάδα του πρωταθλήματος και στο τέλος δίκαια υπέκυψε από την πολύ δυνατή ομάδα του Παράδεισου Αμαρουσίου
Στις 30 η Μαρτίου  η εκδήλωση του τμήματος Χάντ Μπολ σε γνωστό μαγαζί της πόλης μας με υπέροχη μουσική και θαυμάσια εδέσματα .Προσκλήσεις από τον κ Νίκο Δανήλο ( 6976766910)