Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Σαββατοκύριακο- μέλι για τον Ιωνικό

Με τρεις μεγάλες νίκες και μία…γλυκιά ήττα έκλεισε το Σαββατοκύριακο ο Ιωνικός ΑΣ!
ΜΠΑΣΚΕΤ Β ΕΘΝΙΚΗ-17η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 84-70! Υπέροχος ο Ιωνικός στο τελευταίο 10 λεπτό πέτυχε 2πλή νίκη επί του Ανατόλια Θεσσαλονίκης με 84-70 υπερκαλύπτοντας και την διαφορά των 7 πόντων της ήττας του Α! Γύρου στην  Θεσσαλονίκη. Εκπληκτική εμφάνιση από τους
Μαυραγάνη 20 (6) Τσακιρίδη 19 (2) και Χριστόδουλο 14π 11ρ. Η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ καταχειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους τις για το πάθος και την πολύ καλή της απόδοση σε ένα αποφασιστικό παιχνίδι που ουσιαστικά ήτανε… χωρίς αύριο!
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 12η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ.Η 2-3 σετ ( 20-25,23-25,25-16,25-11,11-15). Η ομάδα των Γυναικών  του Ιωνικού ενώ βρέθηκε να χάνει με 0-2 σετ μετά από μέτρια εμφάνιση, στην  συνέχεια πολύ εύκολα ισοφάρισε 2-2 σετ  παίζοντας ποιοτικό Βόλεϊ, στο ται μπρέικ ανεξήγητα κατέρρευσε και δίκαια στο τέλος ηττήθηκε από έναν ψυχωμένο αντίπαλο. Το μόνο σημαντικό σε αυτόν τον αγώνα ήτανε ότι τουλάχιστον …πήραμε 1 πόντο με την κατάκτηση των 2 σετ.
ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 11η αγωνιστική ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-29! Πολύ μεγάλη νίκη των Ανδρών μας μέσα στην έδρα των Βριλησσίων επί της τοπικής ομάδας με 25-29 και εδραιώθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα .Η ομάδα μας ‘ήταν πολύ καλή επιθετικά και δίκαια πήρε τους 2 πολύτιμους βαθμούς. Τα νέα μας παιδιά για μία ακόμη φορά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και εντυπωσίασαν για την πολύ σπουδαία νίκη.
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 15η αγωνιστική ΑΠΣ ΦΘΙΑ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 1-3 σετ ( 19-25,20-25,25-20,26-28) Στο υπέροχο στάδιο Χαλκιοπούλειο της Λαμίας ο Ιωνικός ΑΣ χειροκροτήθηκε από τους φίλους της τοπικής ομάδας και πέτυχε σημαντική αλλά δύσκολη νίκη επί της ΑΠΣ ΦΘΙΑΣ  με 3-1 σετ .Η διακύμανση των σετ δείχνει την πολύ μεγάλη μάχη που έγινε για να πάρει η ομάδα μας τον αγώνα. Οι παίκτες του Νικηφορίδη Κώστα ήτανε σοβαροί πολύ καλοί στο μπλοκ και δίκαια πέτυχαν μία νίκη που τους φέρνει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.