Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2013

Σκίζουν οι κορασίδες της ΑΕΚ

Τέταρτη νίκη σε πέντε αγώνες για τις Κορασίδες της ΑΕΚ , την Κυριακή εναντίον του ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ με 0-3. Οι αθλήτριες δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα , εκτός από το τρίτο σετ , μιας και η χαλάρωση έδωσε το δικαίωμα στους
γηπεδούχους να μειώσουν, αλλά με ένα σερί 7-0 κατάφεραν και πήραν το σετ.Ετσι παραμένουμε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και μέσα στο στόχο μας , που δεν είναι άλλος από τη πρόκριση στο Final 4 της ΕΣΠΑΑΑ (προκρίνονται οι 2 πρώτοι του Ομίλου). Επόμενος αγώνας τη Κυριακή 10/2 και ώρα 16:30 στο Ν.Κ Νέας Φιλαδέλφειας , με αντίπαλο τον ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. Πάμε φυσικά για την πέμπτη νίκη...
Τα σετ : 20-25,5-25,24-26
Για την ΑΕΚ αγωνίστηκαν : Φουντουλίδη Ρεγγίνα, Δαρδαμάνη Λίνα, Βλαβιανού Κυβέλη, Γκέου Αννα, Νικολάου Λαμπρινή, Τσαπρούνη Νεφέλη, Βλάχου Μαντώ, Μπελιά Μαριάννα, Τσίτου Χριστίνα, Θώδη Μαρκέλα, Ομπασόγκιε Ειρήνη, Γασπαράτου Μαρία
Προπονήτρια: Τασούλα Πολυζώη