Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Μεγάλη νίκη στο Βόλο για τον Ιωνικό

ΜΠΑΣΚΕΤ Β ΕΘΝΙΚΗ 18η αγωνιστική –Α.Ο ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 68-69!Παρουσία 1000 ! φίλων της τοπικής ομάδας που είχανε δημιουργήσει μία ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα  διεξήχθη ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Βόλο που έληξε με πολύ μεγάλη νίκη  του Ιωνικού 68-69 .Ο αγώνας κρίθηκε ακριβώς με
το σφύριγμα της λήξης των διαιτητών που βρήκε θριαμβεύτρια  την ομάδα μας. .Η άμυνα μας ήτανε το βασικό εκείνο στοιχείο που έδωσε την τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη- επί της πανίσχυρης στην έδρας της Μεταμόρφωση Βόλου που στην τελευταία συνάντηση της είχε συντρίψει τον πρωτοπόρο Ηρακλή Θεσσαλονίκης .Σκόρερ του Ιωνικού οι Συριστρατίδης 21(3) Δρόσος 19(1) Μαυραγάνης 10(2) Χριστόδουλος 10.

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 16η αγωνιστική -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΠΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 1-3 σετ .Απρόσμενη ήττα υπέστη η ομάδα ανδρών του Ιωνικού από την Ολυμπιάδα Πατρών με 1-3 σετ .Η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ παρουσιάστηκε σε κακή ημέρα και δίκαια ηττήθηκε από έναν όχι ανώτερο αντίπαλο .Ανεξάρτητα από την ήττα η πορεία της Ανδρικής ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα χαρακτηρίζεται πολύ καλή!

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 12η αγωνιστική –ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 3-1 σετ.Πάλεψαν οι γυναίκες μας απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα της Ν Ιωνίας και ηττήθηκαν εκτός έδρας με 3-1 σετ .Τα κορίτσια του Ιωνικού ξεκίνησαν με ενθουσιασμό αλλά στα κρίσιμα σημεία των σετ έκανα καθοριστικά λάθη.

Ανεξάρτητα από την ήττα μας στην Νέα Ιωνία η ομάδα μας ικανοποίησε και έδειξε ότι μπορεί να πετύχει πολλά περισσότερα .

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ .Τα Εθνικά πρωταθλήματα Χάντ Μπολ αναβλήθηκαν λόγω του τελικού Κυπέλλου της Ελλάδας ΑΕΚ –ΠΑΟΚ στην Κέρκυρα που βρήκε θριαμβεύτρια την ΑΕΚ

Η Διοίκηση του Ιωνικού Συγχαίρει Δημόσια την Διοίκηση της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ ,τους προπονητές και τους αθλητές για την πολύ σημαντική τους επιτυχία