Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2010

Μεγάλη νίκη του Ιωνικού

Εξαιρετικός ο Ιωνικός ΑΣ του Π. Μεσσήνη νίκησε στο  κατάμεστο Ζαχαρίας Αλεξάνδρου τον ισχυρό Κύδωνα Χανίων με 32-26 .
Ο αγώνας ήτανε μονόλογος του Ιωνικού στο Β ημίχρονο όπου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στου Κρητικούς, με οργανωμένη άμυνα και επίθεση έφτασε εύκολα στην σημαντική νίκη. Εκπληκτική εμφάνιση από όλους τους  παίκτες μας, ιδιαίτερα όμως από τους  Γκερτσο Θ, Δανήλο Μ.

"Είμαστε πολύ καλοί -ιδιαίτερα στο Β ημίχρονο -και η επικράτηση μας ήτανε δίκαια ,έχουμε ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα με πολλές ισοδύναμες ομάδες και όλα είναι ανοικτά για την συνέχεια" συμφώνησαν οι Πονηρός Δ, Κανόνης Α και Δανήλος Ν.