Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Δευτέρα 23 Απριλίου 2012

Θρίαμβος του Ιωνικού στα Γιάννενα

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ 83-72.Σε μία καυτή ατμόσφαιρα 1.000 φίλων της τοπικής ομάδας ο Ιωνικός πέτυχε μεγάλης σημασίας νίκη επί του Κρόνου Ιωαννίνων με 83-72( 46-37) Υπέροχος ο Ιωνικός σε άμυνα και επίθεση... εκτόξευσε την διαφορά στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου στους 25 πόντους και έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο 49-70! στο τέλος νίκησε πολύ εύκολα τον πανίσχυρο
στην έδρα του Κρόνο Ιωαννίνων .Σκόρερ της ομάδας του Σπύρου Σταθούλη οι Γραμματικός 25(2) Τσακιρίδης 16(3)Κατράνας 13(2).Ο Μαυαραγάνης δοκίμασε το πόδι του ( είχε θλάση όλη την εβδομάδα ) έπαιξε 2 λεπτά πέτυχε 2 πόντους και αποσύρθηκε στον πάγκο για να προφυλαχτεί για τους επόμενους δύσκολους αγώνες .Μετά την ήττα του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στην Πάτρα από τον Έσπερο ,Ιωνικός και Χολαργός θα διεκδικήσουνε μέχρι τέλους την 2η προνομιούχο θέση της απευθείας ανόδου στην Β Εθνική (μαζί με τον 1ο Έσπερο Πατρών )
·       ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ  ΑΝΔΡΩΝ

Ελπίδες Πατρών –Ιωνικός ΑΣ 28-24 .Δεν τα κατάφεραν οι ..πιτσιρικάδες του Ιωνικού ΑΣ στην Πάτρα επί της τοπικής ομάδας και ηττήθηκαν με 28-24 .Η αποστολή του Ιωνικού ΑΣ γύρισε με πολλά παραπόνα από την διαιτησία των ….2 Πατρινών διαιτητών !!.